۳۶۰ روز، ۳۶۰ مراقبه

هفت راه برای شفافیت در بیان
۲۹ فروردین ۱۳۹۴
به کودکت بیاموز
۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
نمایش همه

۳۶۰ روز، ۳۶۰ مراقبه

مردم به اشتباه فکر میکنند مدیتیشن یا مراقبه همان ساکت در جایی نشستن و تمرکز کردن است اما این فقط روشی برای تمرکز است! در تمرکز نیاز به ذهن است اما در مراقبه نیاز به بی ذهنی! بی ذهنی دقیقا نقطه ی مقابل ذهن و تمرکز است.
در تمرینات اصلی مراقبه ما توجه خود را به بی ذهنی میدهیم. فضایی برای وقفه در تسلسل افکارمان میسازیم و از این رو کم کم به بی ذهنی میرسیم. هرچه تمرینات مراقبه بیشتر انجام شود این وقفه ها بیشتر میشود.
در سلسه تمرینات مراقبه ی اوشو که در ۱۲ جلد و هر جلد برای ۳۰ شبانه روز میباشد به تمرین بی ذهنی، خالی شدن و پس از آن پر شدن از نور معنوی خداوند میپردازد.

در زیر به چند نمونه از مراقبه های اوشو که در این مجموعه آمده است میپردازم:

  دنیا محل انعکاس است. اگر خشم ابراز کنیم خشم به ما بر می گردد. اگر عشق بدهیم عشق به ما برمی گردد. عشق نباید خواسته ای داشته باشد زیرا بال هایش را از دست می دهد و نمی تواند پرواز کند. در زمین ریشه می کند و زمینی می شود آنگاه به شهوت بدل می شود و فلاکت و رنج عظیمی به بار می آورد. عشق نباید مشروط باشد. نباید از عشق هیچ انتظاری داشت. عشق را باید فقط بخاطر خودش پذیرفت نه بخاطر پاداش یا نتیجه.

پیام من عشق است. به خودت عشق بورز که آغاز کار است. سپس به آنانی که به تو نزدیک اند. عشق بورز. پس از آن به دنیا و کل جهان. فقط در اینصورت قادر خواهی بود  به خدا عشق بورزی. سفر از خود آغاز می شود و درخدا پایان می پذیرد. این دو، دو کرانه رودخانه هستند. تو یکی از کرانه ها هستی و خدا آن دیگری و عشق پلی است بین این دو کرانه.

مهم ترین چیزی که در زندگی باید به خاطر داشته باشی این است که خدا به تو عشق می ورزد و تو را به حال خود رها نمی کند. خدا نسبت به تو بی تفاوت نیست. همواره به فکر تو و مراقب توست. این باور هرقدر در قلبت ژرف تر باشد بهتر است، زیرا اگر تو عشق خدا هرچه بیشتر احساس کنی قادر خواهی شد به دیگران عشق بورزی. اینگونه است که ما قادر به عشق ورزیدن می شویم. اگر به ما عشق ورزیده شود ما نیز می توانیم عشق بورزیم و اگر به ما عشق نورزند عشق ورزیدن را نخواهیم آموخت و آنرا نخواهیم شناخت. در دنیای امروز، عشق در حال رنگ باختن است، زیرا خدا رنگ باخته است. آسمان خالی است، در حالیکه در گذشته از عشق آکنده بود. مردم قرنها با چشم دوختن بر آسمان دعا می کردند. وجودشان تعالی یافته بود. این احساس را داشتند که عشق در وجودشان جاری است. عشق همچون باران می بارید و شست وشویشان می داد. عشق آنان را به حرکت وامی داشت، نوازش می کرد و دگرگونشان می ساخت. سپس آنان قادر شدند به دیگران عشق بورزند. اگر از عشق سرشار باشی می توانی آنرا به دیگران نثار کنی. اما اگر از عشق بهره مند نباشی چگونه می توانی آنرا به دیگران ببخشی؟ و تنها منبع بهره مند شدن از عشق، خداست، زیرا او تنها منبع فناناپذیر عشق است.

پس با تمام عشق این فایل که شامل ۳۶۰ مراقبه ی اوشو میباشد را تقدیم شما میکنم. و امیدوارم در زندگی تک تکتان تاثیر گذار باشد.

اگر برنامه winrar (زیپ) روی سیستم شما نصب نباشد باید ابتدا این نرم افزار را نصب و سپس فایل بالا را باز نمایید.

9 دیدگاه ها

 1. ناصر گفت:

  سلام . ای کاش برای یک دقیقه هم که شده آزادانه و بدور از آموخته های درون ذهنت که ساخنه و پرداخته خودت ویا شیطان است بتوانی فکر کنی و با پروردگار عالم عنایت خود را به تو بنماید و به راه راست که همان راه انبیای الهی است هدایت شوی و برای آرامش و حقیقت زندگی این همه انرژی مصرف نکنی و مخلوقات پروردگار را اذیت و آزار ندهی .

 2. مستوره گفت:

  واقعا ممنون از گذاشتن این کتاب نایاب و فوق العاده

 3. سپهر گفت:

  خواهش میکنم، امیدوارم تاثیر گذار باشد 🙂

 4. شیما گفت:

  واقعا ممنون بیش از دو ساله ک دنبال این کتاب میگردم

 5. sar گفت:

  یک نکته رو به همه عزیران بگم هیچ وقت هیچ فرد یا مکتبی راکاملا رد نکنید و کاملا هم تایید نکنید.
  نکات مثبت و مفید آنها را بگیرید و نکات متناقض و منفی را رها کنید.sfr

 6. amir گفت:

  daghighan sar dorost mige

 7. Mah گفت:

  سپاسگزارم سپاسگزارم سپاسگزارم

 8. علی گفت:

  به به مرسی ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *