تخم شربتی،بمب کوچولوی خوردنی

بیضایی
۱۵ مهر ۱۳۹۵
توصیه ی تولستوی درباره زندگی
۲ اسفند ۱۳۹۵
نمایش همه

تخم شربتی،بمب کوچولوی خوردنی

 

این بمب کوچولو ﺗﻘﺮﻳﺒﺎً شامل تماﻡ ﻣﻮﺍﺩ ﻏﺬﺍئیست ولی اصلا ﻛﺎﻟﺮی ندارد و ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﻫﻤﻪ ﺍﻳﻨﻬﺎ ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﻴﻬﺎی ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ گوارش رو ﻫﻢ از بین میبرد.
همراه غدا میتوانید بعنوان نوشیدنی میل نمایید ﭼﻮﻥ ﺍﻳﻦ ﻟﻌﺎﺑﻬﺎﻱ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﻲ ، اجازه نمیدهد ﻏﺬﺍی شما ﺑﻪ ﻗﻨﺪ ﺍﺿﺎﻓﻲﺗﺒﺪﻳﻞ شود.
تمام کلسیم موجود در مواد غذایی را جذب استخوانها میکند.  : تخم شربتی یکی از گنج هایی که است که معمولا در گوشه ای از آشپزخانه های ایرانی به فراموشی سپرده میشود و فقط در مراسم های خاصی شاهد حضور آن در شربت های خنک سکنجبین یا گلاب هستیم. اینکه این خوراکی پر ارزش چه خواصی دارد اغلب از چشم ما پنهان است. امیدواریم با مطالعه مطلب زیر بیش از پیش به این گنج ارزشمند بها دهید.
خواص تخم شربتی ؛
میزان پروتئینی که تخم شربتی دارد تقریبا ٢ برابر غلات دیگر است. از این رو کالری کمتری دارد و در عین حال احساس سیری طولانی تری به شما می دهد.
– منبع سرشاری از امگا ٣ و ۶ است. برای داشتن پوست و مو خوب، بهبود خلق و خو، پیشگیری از بیماری های قلبی و آلزایمر مصرف این دو اسید چرب ضروریست.
– میزان کلسیم در تخم شربتی ۵ برابر کلسیم شیر ذکر شده است، علاوه بر آن دارای عنصری است که جذب کلسیم را بالا میبرد. پس برای تقویت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان یکی از بهترین گزینه هاست.
– میزان پتاسیم در آن ٢ برابر پتاسیم موز است. بنابراین برای درمان فشارخون بالا موثر است.
-میزان آهن آن ٣ برابر اسفناج است، که میتواند درمان کمکی خوبی برای کم خونی بخصوص در دختران جوان باشد.
– از نظر آنتی اکسیدان بودن میتواند با بهترین میوه ها و دانه ها رقابت کند، و بخاطر این خاصیت خوب می تواند از بروز انواع سرطان ها جلوگیری کند.
– یکی از موادی است که با همه غریب افتادگیش در گوشه های دور آشپزخانه های ما تا ۵ سال همچنان خاصیت خود را حفظ میکند بدون آنکه طعم و بوی کهنگی بگیرد .
-تنظیم کننده قند خون است.
– و از همه مهمتر…به چند طریق به کاهش وزن کمک میکند؛
اول اینکه هضم مواد غذایی را تا ۳ برابر افزایش میدهد دوم اینکه سرعت تبدیل کربوهیدرات به قند را کاهش میدهد بنابراین بعد از خوردن موادی مثل برنج، سیب زمینی و سایر مواد نشاسته ایی می تواند روند چاقی را کاهش دهد، سوم اینکه استفاده از تخم شربتی به صورت محلول در آب به دلیل جذب آب و افزایش حجم و لعاب دار شدن بدون آنکه کالری داشته باشد تا ساعتها شما را سیر نگه میدارد. در واقع نقش بالن معده را بصورت طبیعی برایتان اجرا میکند! درنتیجه به جای خوردن داروهای زیان آور برای کم کردن اشتها میتوانید از تخم شربتی استفاده کنید.

برای تهیه محلول ضداشتها تخم شربتی میتوانید ۱٫۵قاشق غذاخوری تخم شربتی را در ۲ فنجان آب تصفیه شده و یا آب نارگیل حل کنید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه بماند تا تخم شربتی ها بخوبی آب را به خود جذب  کنند. سپس نصف قاشق غذاخوری آب لیمو ترش تازه یا چند اسلایس لیمو ترش به آن اضافه کنید.این محلول علاوه بر کاهش اشتها، سم زدایی میکندتخم شربتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *