آسایشگاه فرخنده

زندان بدون حصار
۱۰ مرداد ۱۳۹۰
معنای عشق واقعی
۱۱ مرداد ۱۳۹۰
نمایش همه

آسایشگاه فرخنده

خوشبختانه پس از بررسی و تحقیقات انجام شده دریافتم که درحال حاضر شرایط نگهداری کودکان در این مرکز با حمایت بهزیستی، خیرین و مسولین محترم آن بدین شکل در آمده است.

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah
پس از بررسیها دریافتم که مطلب زیر مربوط به سال ۱۳۸۸ بوده که تا به امروز نیز در چرخه ی اطلاع رسانی ایمیلی و وبلاگی مردم پابرجاست،  بدون این که کسی صحت آن را نیز تایید یا به روز رسانی نماید. ولی خوشبختانه وضعیت فعلی این مرکز بهبود یافته و شرایط برای نگهداری کودکان که انصافا کار سختی هم هست بهتر شده است.
لازم به ذکر است وبلاگ این موسسه نیز در آدرس http://www.farkhonde.blogfa.com/ برپا میباشد.
تاریخ: ۹۰/۵/۱۰

در این مرکز در حال حاضر ۸۴ کودک زندگی می کند . شرایط زندگی این کودکان در عکسها گویاست . آمار مرگ و میر در این کودکان بالا و در سالهای اخیربی سابقه ست .هفته ی پیش یکی دیگر از این کودکان جان سپرد .
بوی بسیار زننده و متعفن ادرار به بازدید کننده ها مجال نمی ده تا بیشتراز ۴-۵ دقیقه در خوابگاه این کودکان معصوم بمونند . عمر متوسط در این کودکان ۱۰ تا ۱۴ سال است .

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

شاید نیاز این بچه ها به کمکهای غیر نقدی شما خیلی زیادتر از حد تصورتون باشه. نیازی نیست برای کمک به بهبود شرایط این بچه ها پول بدید ، اگر درخونه تون پتو ، لحاف یا بالش تمیز سایز کودک دارید ، اگه فرش یا گلیم یا زیر انداز تمیزی دارید از اهدای اون به این بچه ها دریغ نکنید . مطمئن باشید که خدا لطف شما را به این بچه ها هرگز فراموش نمی کنه .

دادن لباس کودک و یا اسباب بازی به این بچه ها دنیای اونها را متحول می کنه .اکثر این بچه ها یتیم و یا رها شده هستند . حالا که دنیا اونها را فراموش کرده شما اونهارا فراموش نکنید . مطمئن باشید این بچه ها با احساسهای پاک و کودکانشون محبت شما را درک می کنند .
به اونها به خاطر این عمرهای خیلی کوتاه و پر رنجشان رحم کنید تا خدای بزرگ لطف شما را در جا و مکانی که تصورش را نمی کردید بی پاسخ نگذارد..
کمکشان کنید تا این چند سال کوتاه زندگیشان بیشتر از این در مشقت و رنج نباشند.

اکثر این کودکان مبتلا به اوتیسم می باشند . در خارج، کودکان اوتیسمی مستقیما زیر نظر روانشناسان قرار میگیرند تا به آنها کمک شود تا زندگی راحت تری داشته باشند .
اما در ایران ، این کودکان که خود مستعد مرگ هستند به تخت بسته می شوند و
ساعتها به همان حال رها می شوند .
کمکهای خودتون را مستقیما به خود مرکز ببرید .
آدرس مرکز : تهران – میدان آزادی – خ محمد علی جناح – خ شهید صالحی – خ شهید ناصرولدخانی – پلاک ۶۶ – مرکز نگهداری کودکان معلول فرخنده

5 دیدگاه ها

 1. محمد رضا گفت:

  دوباره دل من لبریز احساس شد با دیدن این کودکان، احساسی زود گذر اما قشنگ… دل من نیز از ناخوشی هایش سنگ شده است و دیر به دیر نرم میشود
  ای دل سنگم دوستت دارم به خاطر همین ثانیه های نرم شدنت

 2. 3pehr گفت:

  قربون دلهای پاک بچه های گلی مثل تو.
  راستی فکر میکنم بد نباشه اگه برای اطلاع رسانی بیشتر بتونیم یه سایتی برای این موسسه راه بندازیم. من حاضرم کارهاشو بکنم. فقط یکی بهم اطلاعات بده تا براشون سایت بزنم و مردم رو آگاه کنیم.

 3. Elham گفت:

  دوستون دارم
  و حاضرم کمکی از دستم بر میاد انجام بدم ،همیشه دنباله یه همچین فرصتی میگشتم .

 4. 3pehr گفت:

  مرسی الهام جان،
  ولی انصافا حضور انسان ها در این جور اماکن و دیدن و ارتباط برقرار کردن با این جور بچه ها خیلی از اوقات خیلی بهتر از کمک های مادیه.
  همه چیز که مادی نیست، خیلی ها حتی خود ماها که سالمیم هم همیشه نیاز به مسایل غیر مادی مثل مورد محبت قرار گرفتن و مورد توجه بودن رو داریم.
  در کل ممنونم

 5. محمد رضا گفت:

  منم اگر بتونم و در توانم باشه کمکت میکنم. چون خودمم چند وقتیه راجع به مشکلات اجتماعی از جمله این مشکلات مطلب مینویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *